Delegowanie pracowników do Niemiec

Prowadzą Państwo biznes i zatrudniają personel do pracy za granicą? Należy wiedzieć, że delegowanie pracowników do Niemiec musi być poprzedzone odpowiednimi przygotowaniami, a przebieg delegacji – zgodny z literą prawa. Aby uniknąć problemów i przeszkód formalno-prawnych i podatkowych – zachęcamy do skorzystania z naszego fachowego doradztwa.

Delegowanie pracowników do Niemiec – wparcie merytoryczne

Oddelegowanie pracownika za granicę, a dokładnie – oddelegowanie do Niemiec jest jedną z usług, które zapewnia nasza Kancelaria. Naszą specjalizacją jest szeroko rozumiana pomoc prawno-podatkowa na linii Polska – Niemcy. Jeśli chodzi o oddelegowanie pracownika do Niemiec, oferujemy usługi takie, jak np. przygotowanie i weryfikację umów, zdobycie zaświadczeń A1, pomoc przy rozliczeniach podatku (Lohnsteuer), rozliczanie płac minimalnych, a także konsultacje i wsparcie merytoryczne w dokumentacji Arbeitnehmer-Entsendegesetz. Delegacja pracowników do Niemiec nie musi być problematyczna, zawiła i kosztowna. Outsourcing spraw formalnych związanych z delegacją pracowników z Polski do Niemiec może okazać się najlepszym sposobem na bezpieczną pracę za granicą – spokój pracodawcy i komfort pracowników.

Oddelegowanie pracownika za granicę – o czym warto pamiętać?

Oddelegowanie pracownika do pracy za granicą musi być bezpieczne dla obu stron. Niezwykle ważne jest, by pracownik delegowany do Niemiec miał dostęp do niezbędnych dokumentów i właściwe upoważnienia do pracy, a pracodawca był spokojny o kwestie podatkowe i w Polsce i w Niemczech. W ramach usług naszej Kancelarii oferujemy również zgłoszenie Zollamt, kompleksowe rozliczanie pracowników oddelegowanych do pracy za granicą w kasie urlopowej, czyli tzw. SOKA-BAU, ale również określanie norm pracy zgodnych z niemieckim Arbeitszeitgesetz. Ponadto, pracownik oddelegowany do pracy w Niemczech może liczyć również na rozliczenie roczne za pracę w Niemczech zrealizowane przez naszą doświadczoną obsługę księgową.

Jak Państwo widzą, delegowanie pracowników do Niemiec nie musi wiązać się z trudnościami związanymi z samodzielnym załatwianiem urzędowych, podatkowych i prawnych kwestii. Naszą specjalizacją jest obsługa firm w Niemczech, ale też  doradztwo prawne dla firm. Jeśli planują Państwo delegowanie pracownika do pracy w Niemczech – zapraszamy na konsultacje.