Windykacja Radca Prawny

Windykacja należności w Niemczech oraz w Polsce to kwestia, w które warto zasięgnąć pomocy radcy prawnego. Dla każdej firmy kłopoty z płatnościami i windykacja są nierzadkim problemem w działalności. Nierzetelni kontrahenci, unikanie płatności, problemy z uzyskaniem zapłaty za produkty lub usługi, to niestety częsta sytuacja. Procedura sądowa oraz postępowanie egzekucyjne może być dla przedsiębiorcy sporym kłopotem. Dlatego też proponujemy przekazanie dochodzenia należności naszej Kancelarii.

Skuteczna windykacja – radca prawny o dużym doświadczeniu

Przeprowadzenie procesu windykacyjnego wymaga nie tylko profesjonalnej wiedzy z dziedziny prawa, ale także sztuki negocjacji i dopełnienia niezbędnych formalności. Nasza kancelaria prawna z siedzibą w Poznaniu może pochwalić się dużą skutecznością w odzyskiwaniu długów, wpływając tym samym korzystnie na stan finansów swoich Klientów. Wieloletnie doświadczenie skutkuje często zwrotem należności już na etapie negocjacji, bez konieczności sięgania po duży arsenał, jakim jest sprawa sądowa.

Kancelaria pozwoli Ci zaoszczędzić czas i energię, ponieważ prowadzenie postępowania egzekucyjnego wiąże się z dużym nakładem sił i wieloma godzinami, spędzonymi na próbach porozumienia się. Owocne mediacje to nasz atut, dlatego nie zwlekaj i sięgnij po pomoc profesjonalistów. Gdy pomimo usilnych starań, nie uda się doprowadzić do spłacenia długu metodą polubowną i nieunikniona okaże się sprawa sądowa, kancelaria oferuje fachową reprezentację i wsparcie w sądzie.

Windykacja w Poznaniu – na czym to polega?

Radca prawny zajmujący się windykacją musi do każdej sprawy podejść indywidualnie, tylko wtedy istnieje duża szansa na skuteczną egzekucję należności od dłużnika już na wstępnym etapie postępowania. Dzięki szerokiemu doświadczeniu w dziedzinie windykacji należności w Poznaniu, na terenie całej Polski oraz w Niemczech możemy zaoferować skuteczne dochodzenie roszczeń. Nasze usługi obejmujemy gwarancją poufności, dzięki czemu wszelkie informacje nam przekazane są w bezpiecznych rękach.

Radca prawny skutecznie windykujący kontrahentów, dąży do polubownego rozwiązania spornej sytuacji, dzięki czemu udaje się uniknąć nieprzyjemności związanych ze sprawą sądową. Kancelaria JLT oferuje wsparcie biznesu swoich Klientów w problematycznych sprawach, które staramy się rozwiązać na wstępnym etapie tak, by konieczność udania się do sądu była ostatecznością. Czasem jednak nie da się tego uniknąć. Oferujemy szeroki wachlarz czynności w tym zakresie. Usługi świadczymy w Poznaniu i na terenie całego kraju, a także Niemiec. Co oferujemy?

  • weryfikacja kontrahenta – nie czekaj, aż się okaże, ze Twój partner biznesowy jest niewypłacalny. Pomożemy przeprowadzić weryfikację kontrahenta przed zawarciem umowy, zapewniamy także weryfikację kontrahenta w Niemczech i Austrii.
  • nieuregulowane należności – jeżeli kontrahent nie płaci, pomożemy szybko i skutecznie odzyskać dług. Przeprowadzimy cały proces windykacyjny, począwszy od wezwania do zapłaty, przez negocjacje, proces sądowy, aż po samą egzekucję należności.
  • rozwiązywanie sporów z kontrahentami – w razie sporu wyjaśnimy stan prawny, wspomożemy w negocjacjach, a jak zajdzie taka potrzeba, będziemy reprezentować Twoją firmę przed sądem.
  • mediacje i arbitraż – czasem sprawa nie trafia do zwykłego sądu, istnieją alternatywne formy rozwiązywania sporów. Mamy w tej kwestii bogate doświadczenie i chętnie się nim z Tobą podzielimy.
  • dochodzenie roszczeń w Niemczech – prawnik specjalista od spraw polsko-niemieckich zapewni wsparcie przy windykacji należności w Niemczech, gdy niemiecki kontrahent nie płaci należności.

Dochodzenie należności przez firmy na własną rękę jest wysoce nieefektywne, a także często prowadzi na skomplikowaną ścieżkę spraw sądowych. Kancelaria JLT może Cię uwolnić od tego kłopotu. Skutecznie i szybko odzyskamy należności, przeprowadzimy negocjacje z kontrahentami, w razie konieczności będziemy Twoim reprezentantem w sprawie sądowej. W niełatwej kwestii, jaką jest windykacja, radca prawny może okazać się niezbędnym wsparciem i nieocenioną pomocą. Dzięki znajomości języka oraz prawa, obowiązującego w Niemczech, kancelaria z Poznania świadczy usługi także w przypadku chęci uzyskania zwrotu od niemieckich kontrahentów. Oferujemy również sumienną weryfikację potencjalnych partnerów biznesowych z Polski, Niemiec i Austrii. Pozwala to na uniknięcie wielu problemów w przyszłości i zwiększa poczucie zaufania między partnerami. Gdy jednak konieczna będzie sprawa sądowa, kancelaria podejmie się doprowadzenia jej do końca, włączając egzekucję należności.

Kancelaria JLT z siedzibą w Poznaniu za najważniejszy cel przyjęła ochronę interesów swoich Klientów i również w dziedzinie windykacji radcy prawni służy pomocą w szybkim rozwiązaniu problemów z nierzetelnymi kontrahentami z Polski, jak również z Niemczech. Pozbądź się kłopotu i zapewnij sobie skuteczną pomoc, by cieszyć się odzyskanymi środkami. Skontaktuj się z naszym biurem w Poznaniu, chętnie udzielimy pomocy. Wśród naszych specjalistów oprócz radców prawnych jest także doradca podatkowy