Wsparcie biznesu - doradztwo prawne dla firm

Profesjonalne doradztwo prawne dla firm obejmuje wszystkie etapy działalności firmy, od jej założenia, bieżącej obsługi, restrukturyzacji po bezpieczne i optymalne zakończenie działalności gospodarczej. Na każdym etapie działalności oferujemy doradztwo prawne połączone ze wsparciem podatkowym.

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia radcy prawnego z Poznania

Prowadzenie działalności gospodarczej nie należy do łatwych zadań, zwłaszcza biorąc pod uwagę szereg formalności, związanych z funkcjonowaniem firmy i rozliczenia podatkowe. Aby móc skupić się na realizowaniu założonych celów strategicznych, warto powierzyć skomplikowane kwestie prawne profesjonalistom. Doradztwo prawne dla firm opiera się na kompleksowych i profesjonalnych usługach, zwiększających stabilność firmy i jej szanse na rynku. Nasze wszechstronne doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych umożliwia nam świadczenie usług doradztwa prawnego dla firm obejmującego wiele dziedzin prawa i podatków, co pozwala naszym Klientom na optymalizację kosztów działania, ograniczając jednocześnie ryzyko związane z prowadzeniem firmy. Sami jesteśmy przedsiębiorcami i rozumiemy problemy, z jakimi stykają się nasi Klienci. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam przełożyć język prawa na język biznesu. Kompleksowe doradztwo prawne dla firm świadczymy w Poznaniu i na terenie całego kraju, zarówno w siedzibie Klienta, jak i w naszej Kancelarii.

Wielokierunkowe doradztwo prawne dla firm – skuteczna pomoc na każdym etapie działalności

Naszym Klientom oferujemy wsparcie w szerokim zakresie, zarówno na etapie zakładania firmy, jak i jej rozwoju. W przypadku konieczności zakończenia działalności gospodarczej, kancelaria z Poznania pomoże ograniczyć straty i przeprowadzić likwidację w sposób jak najbardziej korzystny dla Klienta. Mimo tego, że nasza siedziba to Poznań, udzielamy wsparcia także osobom z odległych stron, zamieszkujących terytorium Polski. Wspieramy również polskie firmy w Niemczech. Doradztwo prawne dla firm to nasza pasja. Naszym Klientom gwarantujemy satysfakcję z pełnionych usług oraz bezpieczeństwo, wynikające z działań zgodnych z przepisami. Korzystając z profesjonalnego doradztwa minimalizujesz ryzyko niepowodzenia i pracujesz na swój sukces.

Profesjonalne wsparcie biznesu z Poznania – skorzystaj z fachowych porad

Niezależnie od rodzaju i formy prowadzonej działalności, każda firma potrzebuje zaufanego i profesjonalnego doradztwa prawnego. Ogromna ilość bieżących spraw oraz konieczne zaangażowanie w codzienne funkcjonowanie firmy, powoduje że kierujący przedsiębiorstwami mają coraz mniej czasu. Powierzając nam kwestię doradztwa prawnego, firmy zyskują profesjonalne wsparcie prawnicze w zakresie prawa gospodarczego i podatkowego. W ramach współpracy kompleksowym doradztwem prawnym obejmiemy wszystkie aspekty działania firmy, dzięki czemu będziesz mógł skupić się na najważniejszym – rozwoju działalności. Co oferujemy?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej

 • pomoc w wyborze optymalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej – uniknij niepotrzebnych kosztów prowadzenia firmy i ogranicz swoje ryzyko już od samego początku istnienia firmy.
 • aktywne uczestnictwo w procesie tworzenia firmy – skoncentruj się na rozwoju swojego pomysłu biznesowego, formalności pozostaw nam.
 • tworzenie umów pomiędzy wspólnikami, umów inwestorskich, dokumentów korporacyjnych spółek – jeżeli tworzysz lub rozwijasz biznes z kimś innym, zadbaj o swoje prawa tak, by w przyszłości nie powstały niepotrzebne konflikty w firmie.
 • wsparcie przy nabyciu przedsiębiorstwa – nie chcesz zaczynać od zera, tylko nabyć istniejącą już firmę, my ją sprawdzimy i przeprowadzimy cały proces tak, by nie było żadnych nieprzyjemności po zakupie firmy.
 • wsparcie przy pozyskaniu finansowania – jeżeli masz świetny pomysł biznesowy, ale nie masz środków na jego realizację, pomożemy Tobie znaleźć odpowiednie źródło finansowania (fundusze unijne, preferencyjne kredyty itd.).

  Wsparcie w bieżącej działalności

 • umowy, wnioski, pozwy, deklaracje, oświadczenia, uchwały, zaświadczenia – codzienna działalność firmy wiąże się z wieloma formalnościami, a na przedsiębiorców czyhają liczne pułapki i kary. Pozwól nam zająć się nimi, co umożliwi Tobie rozwój Twojego biznesu oraz zmniejszy koszty działalności i ograniczy ryzyko związane z prowadzeniem firmy
 • finanse firmy – chcesz wziąć kredyt, dokapitalizować spółkę lub znaleźć inwestora, by rozwinąć swoją firmę? Nasze doświadczenie w prawie i podatkach, a także w doradztwie biznesowym pomoże Tobie w podjęciu najlepszej decyzji.
 • kontrahenci – wspieramy firmy w negocjacjach z kontrahentami, przygotowujemy umowy, pomagamy przy ich realizacji. Nie pozostawiaj nic przypadkowi, dobra umowa z kontrahentem pozwala uniknąć wielu nieprzyjemności i niespodzianek przy prowadzeniu firmy.
 • fuzje i przejęcia – chcesz rozwijać firmę i nabyć inną spółkę lub przedsiębiorstwo? A może chcesz sprzedać swoją firmę i udać się na zasłużoną emeryturę? Nasze wieloletnie doświadczenie zapewni, by tego rodzaju transakcja była bezpieczna i opłacalna.
 • zamknięcie firmy – czasem firma nie funkcjonuje tak, jak powinna lub nie przynosi spodziewanych zysków. Oferujemy w takim przypadku wsparcie przy jej likwidacji, tak by nie pociągnęło to za sobą dodatkowych kosztów lub ryzyka.
 • polskie firmy w Niemczech - weryfikacja kontrahenta z Niemiec, wsparcie prawnika od spraw polsko-niemieckich, dochodzenie roszczeń w Niemczech, zakładanie firmy w Niemczech, zakładanie niemieckiej spółki, prawo niemieckie w umowach, wsparcie kancelarii dla firm z branży transportu w działalności w Niemczech (MiLoG) i Austrii.
Naszą filozofią jest dostarczanie konkretnych rozwiązań dla Klienta. Doradztwo prawne dla firmy musi opierać się na konkretnych i rzeczowych rozwiązaniach, w celu umożliwienia szybkiej realizacji założonych celów biznesowych firmy i uniknięcia niepotrzebnej straty czasu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w ramach doradztwa prawnego i podatkowego dla firm, umiejętnie poruszamy się w praktycznie każdej branży oraz wśród wszelkich form prowadzonej działalności. Praktyczne doświadczenie oraz szeroka wiedza z zakresu doradztwa prawnego dla firm, powodują że nasza poznańska Kancelaria może zapewnić szeroki wachlarz usług dla każdego przedsiębiorcy.